Jadeit cesarski - kamień cenniejszy niż złoto

Jadeit cesarski - kamień cenniejszy niż złoto


Najwyższa klasa jadeitu zarezerwowana jest wyłącznie dla kamieni całkowicie naturalnych, które nie zostały poprawione sztucznymi metodami. Ten posiadający przeszło 50 odcieni minerał wart jest najwięcej w swojej półprzezroczystej, szmaragdowozielonej odmianie.
 

„Złoto ma swoją cenę, jadeit jest bezcenny”


Te słowa Konfucjusza nie bez przyczyny odbiły się szerokim echem wśród miłośników prawdziwego piękna. Szmaragdowa barwa, uzyskana dzięki obecności chromu oraz czystość i brak niedoskonałości charakteryzują jadeit cesarski o mistycznej mocy. Ten czarodziejski amulet, służący do odganiania złej energii, czarów i uroków, równoważy organizm, zapewnia szczęście i leczy multum dolegliwości. Zielony minerał jest uosobieniem piękna i duchowych wartości. By naprawdę leczył, warto nosić go bezpośrednio przy ciele - z powodzeniem pomoże pozbyć się między innymi dolegliwości nerek i wątroby.
 

Jadeit cesarski - cena 


Ponad 3 miliony dolarów amerykańskich za karat! Niewiarygodne? A jednak - jadeit cesarski jest najdroższym kamieniem na świecie. Swoją ceną przewyższa nawet niezmiernie rzadki, czerwony diament, którego wartość szacuje się na 2-2,5 miliona dolarów amerykańskich. Półprzezroczysty jadeit cesarski, wydobywany przede wszystkim w Birmie, charakteryzuje się niewysłowienie pięknym odcieniem butelkowej zieleni. Zdecydowanym rekordem w kwestii sprzedaży jadeitu był naszyjnik „Doubly Fortunate”, składający się z 27 jadeitowych kulek, który został sprzedany za niebagatelną sumę 9,3 miliona dolarów amerykańskich.
 

Półprzezroczysty jadeit cesarski krwawym, birmańskim diamentem 


Konflikty etniczne, niebezpieczne kopalnie - kulisy wydobycia jadeitu cesarskiego mogą okazać się zatrważające. Oficjalna sprzedaż jadeitu w Birmie wynosi 530 miliona euro rocznie, jednak mówi się, że tak naprawdę kwoty te oscylują prędzej w okolicach miliardów. Złoża jadeitu zlokalizowane są przede wszystkim w Hpakant (graniczący z Chinami stan Kachin). Minerały te wydobywa się w kopalniach, które należały do birmańskich wojskowych w czasach junty. Charakteryzują się one niebywale niskim poziomem bezpieczeństwa.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Fusion Marketing Sp. z o.o.

+48 794 502 662

zamowienia@fusionpress.eu