Jadeit - poznaj wyjątkowy kamień mistyków

Od zamierzchłych czasów stanowił symbol władzy, fortuny i uznania. Hiszpańscy konkwistadorzy traktowali go jak amulet, mający chronić ich przed chorobami nerek. Nawet chińscy cesarze uznawali jego bezdyskusyjną wyższość nad innymi kamieniami. Odkryj tajemne moce jadeitu - minerału, który podbił świat!


Poznaj pochodzenie magicznego kamienia
 

Birma zaopatruje świat w jadeit od ponad 200 lat, będąc jednocześnie jego największym dostawcą. To właśnie tam króluje imperial jade, czyli jadeit cesarski. Yunan jadeit o barwie zielonej pojawia się głównie w Chinach, w Gwatemali odkryto jadeitowe toporki i prastare wyrobiska Majów, w Nowej Zelandii zaś polowano na pounamu o ostrych i twardych krawędziach.  Jadeit odnajdywany w Japonii nie nadaje się do celów jubilerskich, ten z USA często mieszany jest z nefrytem. We Włoszech minerał można spotkać w Piemoncie, w Polsce zaś na Dolnym Śląsku, u podnóży Ślęży, w Tąpadłach.

Jadeit należy do grupy krzemianów i jest bogaty w związki chromu i żelaza. Kamień ten tworzą zbite skupienia drobnoziarnistych kryształów piroksenu.


W jakich kolorach występuje jadeit? 


Zielony, pomarańczowy, brązowy, kremowy, biały, lawendowy, niebieski, perłowy, szary, czarny, czerwony… Te wielobarwne bryły są cenione przede wszystkim w intensywnie szmaragdowej, zielonej oprawie. Zdarza się, że opisywane kryształy obfitują we wzorki i żyłki. Jadeit jest najczęściej lśniący, przeświecający lub przezroczysty, a jego przeznaczenie genialnie sprawdza się w jubilerstwie i w rzeźbiarstwie. Dwie najpopularniejsze odmiany jadeitu to chloromelanit i astrydyt. Chloromelanit zawiera sporo żelaza, a jego barwa jest albo zielona, albo czarna. Najczęściej można spotkać go we Francji, Szwajcarii, Nowej Gwinei lub w Meksyku. Astredyt wyróżnia się kolorem ciemnozielonym, jest bogaty w chrom, pojawia się natomiast w skałach oliwinowych.
 

Jadeit - skąd ta nazwa?


Greckie „ischias” oznaczające „ból w biodrze” lub hiszpańskie „higado” - „wątroba”, dały początek nazwie „jadeit”. Dlaczego? Rozwiązanie zagadki jest proste. Jadeit służy przede wszystkim do uzdrawiania właśnie tych organów.

 

jadeitSzczypta magii 


W astrologii oznacza władzę i fortunę. Patronuje mu Merkury, dając urodzonym w okresie 21 sierpnia - 9 września intelekt, błyskotliwość w działaniu, spryt i zdolność do przetrwania porażek. Osoby, które opieką otacza jadeit, są ludźmi zrównoważonymi w miłości - nie są ani przesadnie namiętni, ani porywczy i lubią skupiać się przede wszystkim na sobie. Szmaragdowy minerał to amulet przeciw złym duchom i czarom, usuwający toksyny z nerek i łagodzący schorzenia pęcherza. Jadeit poprawia pracę grasicy, serca i układu trawiennego, leczy z bólu nerek i wątroby, wzmacnia odporność i pracę śledziony, zwiększa płodność i… chroni przed uderzeniem pioruna! Kamień wpływa na poprawną pracę serca, pogłębiając przy okazji uczucia. Problem z wyrażaniem emocji? Pomoże właśnie jadeit. Noś go jak najbliżej ciała - zapewnisz sobie spokojny i mocny sen, pieniądze oraz długie i szczęśliwe życie.  Ten Święty Kamień Mistyków wiąże się bezpośrednio z 5 cnotami głównymi. Wśród nich wyróżnia się odwagę, sprawiedliwość, współczucie, skromność i mądrość. Dobrze umieścić go w domu, ponieważ jego obecność tworzy przyjazną atmosferę, która udziela się zarówno domownikom, jak i gościom.
 

Odmiany a oddziaływanie


Jadeit zielony? Dla handlowców! Już za dawnych lat kupcy trzymali go w ręce podczas negocjacji, współcześnie polecany jest natomiast biznesmenom. Dzięki niemu targowanie się będzie skuteczne, a każda decyzja zostanie podjęta w mgnieniu oka. Co więcej, zielony jadeit określany jest mianem kamienia śnienia - trzymany pod poduszką przynosi sny pełne odpowiedzi.

Żółty jadeit to symbol szczęścia i radości życia, dający energię i motywację do działania, przeznaczony głównie dla osób samotnych - dzięki magicznej mocy amuletu poczują większe połączenie ze światem i z ludźmi.

Jadeit oliwkowy to kombinacja jadeitu zielonego i jadeitu żółtego. Potrzebne głębsze zrozumienie, a może zmiana poglądów? Z pomocą przychodzi oliwkowy talizman!

Bogactwo przyciągniesz jadeitem afrykańskim, pamiętaj tylko, by trzymać go w dłoni zawsze w trakcie podejmowania ważnej decyzji, wyobrażając sobie kreatywne i konstruktywne wydawanie pieniędzy. Kamień podaruje ci jasność umysłu i bezbłędne rozumowanie.

Niebieski „kamień filozoficzny” pozwoli ci patrzeć na świat z wyższej perspektywy - to symbol duchowej wiedzy.

Czarny jadeit oczyści cię zarówno na poziomie duchowym, jak i fizycznym i ochroni cię w podróży. Dzięki czarnemu jadeitowi pozbędziesz się destrukcyjnych emocji, ciężkich wspomnień, wewnętrznego strachu i złych nawyków.

Błogosławieństwo od losu, fortuna, długowieczność i radość z życia to domena jadeitu brzoskwiniowego.


Jak się o niego troszczyć? 


Posiadając jadeit nie zapomnij o jego właściwej pielęgnacji. By nie stracił swej mocy, oczyszczaj go i ładuj jego energię, zakopując minerał w ziemi. Na ile go tam pozostawić? Zależy to od częstotliwości jego używania, sama czynność powinna trwać jednak przez minimum dobę. Po zakończonym procesie kamień można opłukać pod letnią, bieżącą wodą.

ul. Mobilna 5 25-415 Kraków

800-300-400

kontakt@mojastrona.pl