Kamienie szlachetne, które warto poznać

Kamienie szlachetne, które warto poznać

​Kamienie szlachetne są materiałem naturalnym, z którego wyrabia się biżuterię już od czasów starożytnych. Moda na kanony piękna czy stroje mija, ale blask, kolor i znaczenie przypisywane kamieniom naturalnym są stałe. Piękno naturalnych i obrobionych kamieni docenia się na całym świecie. Każdy kamień ma swoją własną genezę, unikatowy charakter i właściwości. Dzięki precyzyjnym szlifom, jubiler potrafi uwydatnić wyjątkowość materiału i nawet z niedrogiego fragmentu kamienia naturalnego wydobyć niesamowite piękno, wykorzystując je w produkcji pierścionków, wisiorków czy bransoletek. Sprawdź, jaki produkt ozdobny wybrać, by czerpać energię poszczególnych kamieni.

Czym właściwie są kamienie szlachetne?

Na ziemi odkryto już ponad 4000 minerałów, które mają różny skład chemiczny, właściwości i strukturę. Skały powstają z różnych materiałów i są kształtowane przez zasoby naturalne ukryte głęboko w ziemi.

Marmur, żelazo, granit czy złoto to tylko niektóre z nich. Materiały te po oszlifowaniu zaczynają pięknie błyszczeć, mają różnorodne cechy, a ludzie przypisują im także znaczenie symboliczne.

Kamienie szlachetne wyróżniają się wysokim połyskiem, który jest widoczny po odpowiednim oszlifowaniu. W przyrodzie występują rzadko. Są czyste, twarde, bardzo odporne na wysokie temperatury i uszkodzenia mechaniczne. Mają różnorodne kolory lub odcienie.

Wartość kamieni szlachetnych zależy od kilku czynników: rzadkości występowania, czystości, koloru, kształtu powierzchni, rozmiaru i wagi. Jednostką używaną do określania masy kamieni szlachetnych jest karat (1 ct = 200 mg).

O cenie kamienia szlachetnego decyduje także sposób obróbki. Kamienie, które wyszły spod ręki prawdziwych mistrzów jubilerstwa są znacznie droższe niż w przypadku pracy mniej doświadczonego specjalisty.

Sprawdź Sklep Ezoteryczny Fraida, który oferuje bogaty wybór kamieni szlachetnych: https://www.fraida.pl/kamienie

Kamienie szlachetne a półszlachetne

Kamienie szlachetne od półszlachetnych różnią się połyskiem i częstotliwością, z jaką występują w przyrodzie. Szlachetne są bardzo rzadkie, a półszlachetne częściej można znaleźć w naturze. Nie są tak unikalne i ekskluzywne. Różnią się także twardością i przejrzystością.

Jedno jest ważne – mniej szlachetne kamienie są również przepiękne, stąd często wykorzystywane w produkcji biżuterii, a przy tym mają przystępne ceny. Dlatego, jeśli nie masz okazji kupić produktu z kamieniem szlachetnym, możesz wybrać kamień ozdobny albo minerał, który Cię zachwyci i nie nadwyręży domowego budżetu.

Co więcej, nie musisz iść do jubilera, by kupić ładny element biżuterii. Ta może być sprzedawana w sklepach, np. ezoterycznych.

Ciekawe kamienie do produkcji biżuterii

Najcenniejszymi kamieniami szlachetnymi na świecie są jadeit, czerwony diament, serendibit, niebieski granat i painit. Ceny takich błyskotek sięgają 3,0 mln USD za karat. Warto jednak zwrócić uwagę także na mniej cenne kamienie, a piękne i dostępne dla każdego.

  • Ametyst jest kamieniem półszlachetnym i jednym z najpiękniejszych kwarcowych. Piękna barwa fioletu, od jasnego po intensywny, zdecydowanie przyciąga wzrok. To kamień, który nazywany jest „kamieniem harmonii i relaksu”, ponieważ łagodzi stres, przynosi spokój i uwalnia umysł od negatywnych myśli. Oczyszcza miejsca z negatywnej energii, łagodzi bóle głowy i migreny, zmniejsza bezsenność.
  • Kryształ górski jest biały lub przezroczysty, pochłania negatywną energię z otoczenia. Jest najsilniejszym kamieniem o działaniu oczyszczającym ciało i umysł. Zwiększa zdolność wprowadzania pozytywnych zmian w życie, umożliwia osobisty rozwój, neutralizuje negatywną energię. Zwiększa zdolność koncentracji, podnosi poziom optymizmu i wiary we własne możliwości.
  • Agat to klejnot unikatowy i niepowtarzalny, a jego nazwa pochodzi od włoskiej rzeki Achates, z której wydobywano te kamienie. Od starożytności był amuletem adwokatów, polityków i mówców, ponieważ zwiększa dar pięknego wysławiania się. Jest to kamień wierności, miłości, równowagi emocjonalnej, intelektualnej i fizycznej. Pomaga w rozwiązywaniu problemów, chroni wszystkie czakry, przyciąga miłość, akceptację i przyjaźń. Ma też zastosowanie w lecznictwie.
  • Opal jest biały lub bezbarwny. Jego nazwa pochodzi od słowa „upala”, czyli „drogi, szlachetny kamień”. Ułatwia zamknięcie pewnych etapów życia i obiektywne spojrzenie na wydarzenia, zwłaszcza te przykre. Energia opali powoduje, że nawet przykre doświadczenia traktujemy jak wzmacniające i wartościowe, które pozwalają się rozwijać. Opal chroni przed chorobami serca, wątroby i infekcjami, wpływa na kondycję oczu, a także na produkcję białych i czerwonych krwinek oraz regenerację tkanek. Wzmacnia serce, uspokaja i łagodzi stany depresyjne.
  • Kamień księżycowy ma strukturalne ubarwienie i srebrzysto-niebieską poświatę. Pomaga w zachowaniu równowagi uczuciowej, wzmacnia intuicję, pomaga w osiąganiu sukcesów w miłości i biznesie. Zapewnia też dobre sny i chroni w czasie długiej podróży. Pomaga zachować zdrowie, oczyszcza węzły chłonne, likwiduje obrzęki, pomaga w kobiecych dolegliwościach, wspomaga płodność.
  • Kamień gua sha wykorzystywany jest w produkcji akcesoriów do automasażu twarzy, szyi i dekoltu. „Gua” oznacza skrobanie lub pocieranie, „sha” odnosi się do koloru skóry po masażu, czyli lekkiego zaróżowienia. Kształt płytki kamienia przypomina serce. Przy jego pomocy można delikatnie pocierać skórę. Masaż gua sha pobudza przepływ krwi i limfy, dlatego zmniejsza obrzęki i opuchnięcia w okolicy twarzy, szyi i dekoltu.

Sprawdź bransoletki z kamieni szlachetnych: https://www.fraida.pl/bransoletki-z-kamieni

Gdzie kupić kamienie szlachetne?

Kamienie szlachetne takie jak gua sha, kamień księżycowy, ametyst, kryształ górski, agat czy opal można zamówić zarówno w formie pojedynczych kamieni, jak i biżuterii z kamieni szlachetnych i naturalnych.

Takie produkty jak bransoletki z kamieni naturalnych nie tylko pięknie wyglądają, ale także mogą korzystnie oddziaływać na samopoczucie psychiczne i fizyczne. Doskonale nadają się na prezent dla bliskiej osoby.

Jeśli nie wiesz, gdzie kupić kamienie naturalne, zwróć uwagę na ofertę sklepu internetowego dla miłośników ezoteryki. Sklep ezoteryczny Fraida z kamieniami szlachetnymi prowadzi sprzedaż wysyłkową, ale mieści się w Warszawie, dlatego produkty z kamieniami szlachetnymi można kupić także osobiście, stacjonarnie.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Fusion Marketing Sp. z o.o.

+48 794 502 662

zamowienia@fusionpress.eu