Jakie tajemnice kryje zielony jadeit?

Jakie tajemnice kryje zielony jadeit?

Skały metamorficzne i aluwia w samym środku Birmy, a pośród nich on - święty, mistyczny kamień o magicznych właściwościach. Jakie tajemnice kryje jadeit?


Jadeit zielony - właściwości 


Jadeit zielony naturalny odpędza złe czary i złe duchy, a swojego posiadacza wzbogaca o skromność, współczucie, sprawiedliwość, mądrość i odwagę. Trzymanie go w domu wywoła pozytywną atmosferę wśród gości i domowników, natomiast noszenie jak najbliżej ciała zapewni mocny, spokojny sen, pieniądze oraz długie i szczęśliwe życie.

W kwestii medycznych właściwości, jadeit zielony poradzi sobie z grypą, bólami krzyża i korzonków, kolkami nerkowymi, migreną, bólami kręgosłupa, a także chorobami nerek i wątroby. Zielony jadeit usunie depresję, poprawi pracę serca, grasicy i układu trawiennego, wzmocni odporność i pracę śledziony, a nawet pomoże w walce z niepłodnością!


jadeit ziolonyJadeit zielony - biżuteria


W biżuterii kolor zielony oznacza coś niezmiennego i odwiecznego, przywodząc na myśl płodność i dobrobyt. Osoby noszące zieloną biżuterię potrzebują zmian i stałego poszerzania swojej kreatywności. Z mniejszych kawałków jadeitu wykonuje się przeważnie kaboszony do broszek, pierścionków i kolczyków oraz niewielkie paciorki. Większe odłamki minerału służą do przygotowywania dwubarwnych kamei lub flakoników przeznaczonych na ekskluzywne perfumy.


Jadeit zielony - cena 


W zależności od odcienia i przejrzystości, różni się cena jadeitu zielonego. Kamień kupuj tylko u sprawdzonych jubilerów - w internecie i w nieautoryzowanych sklepach stacjonarnych aż roi się od podróbek. Najdroższym z jadeitów jest jadeit cesarski - jego cena osiąga ponad 3 miliony dolarów amerykańskich za karat.


Jadeit zielony - znaczenie 


Życzliwość, czystość, inteligencja i szczęście - zielony jadeit na pewno ci je przyniesie. Żywe, zielone odmiany jadeitów symbolizują wzrost i witalność, dostarczając tym samym bogactwo i długowieczność. Już od dawien dawna kupcy trzymali zielone jadeity w dłoniach w trakcie negocjacji. Teraz opisywane minerały polecane są handlowcom - pomagają w targowaniu się i w podejmowaniu szybkich, właściwych decyzji. Jadeit zielony jest symbolem sprzyjającym samorealizacji i dążeniu do celów, a trzymany pod poduszką objawia w snach odpowiedzi na trudne pytania.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Fusion Marketing Sp. z o.o.

+48 794 502 662

zamowienia@fusionpress.eu