Jadeit - poznaj wyjątkowy kamień mistyków

Jadeit - poznaj wyjątkowy kamień mistyków

Od zamierzchłych czasów stanowił symbol władzy, fortuny i uznania. Hiszpańscy konkwistadorzy traktowali go jak amulet, mający chronić ich przed chorobami nerek. Nawet chińscy cesarze uznawali jego bezdyskusyjną wyższość nad innymi kamieniami. Odkryj tajemne moce jadeitu - minerału, który podbił świat!


Poznaj pochodzenie magicznego kamienia
 

Birma zaopatruje świat w jadeit od ponad 200 lat, będąc jednocześnie jego największym dostawcą. To właśnie tam króluje imperial jade, czyli jadeit cesarski. Yunan jadeit o barwie zielonej pojawia się głównie w Chinach, w Gwatemali odkryto jadeitowe toporki i prastare wyrobiska Majów, w Nowej Zelandii zaś polowano na pounamu o ostrych i twardych krawędziach.  Jadeit odnajdywany w Japonii nie nadaje się do celów jubilerskich, ten z USA często mieszany jest z nefrytem. We Włoszech minerał można spotkać w Piemoncie, w Polsce zaś na Dolnym Śląsku, u podnóży Ślęży, w Tąpadłach.

Jadeit należy do grupy krzemianów i jest bogaty w związki chromu i żelaza. Kamień ten tworzą zbite skupienia drobnoziarnistych kryształów piroksenu.


W jakich kolorach występuje jadeit? 


Zielony, pomarańczowy, brązowy, kremowy, biały, lawendowy, niebieski, perłowy, szary, czarny, czerwony… Te wielobarwne bryły są cenione przede wszystkim w intensywnie szmaragdowej, zielonej oprawie. Zdarza się, że opisywane kryształy obfitują we wzorki i żyłki. Jadeit jest najczęściej lśniący, przeświecający lub przezroczysty, a jego przeznaczenie genialnie sprawdza się w jubilerstwie i w rzeźbiarstwie. Dwie najpopularniejsze odmiany jadeitu to chloromelanit i astrydyt. Chloromelanit zawiera sporo żelaza, a jego barwa jest albo zielona, albo czarna. Najczęściej można spotkać go we Francji, Szwajcarii, Nowej Gwinei lub w Meksyku. Astredyt wyróżnia się kolorem ciemnozielonym, jest bogaty w chrom, pojawia się natomiast w skałach oliwinowych.
 

Jadeit - skąd ta nazwa?


Greckie „ischias” oznaczające „ból w biodrze” lub hiszpańskie „higado” - „wątroba”, dały początek nazwie „jadeit”. Dlaczego? Rozwiązanie zagadki jest proste. Jadeit służy przede wszystkim do uzdrawiania właśnie tych organów.

 

jadeitSzczypta magii 


W astrologii oznacza władzę i fortunę. Patronuje mu Merkury, dając urodzonym w okresie 21 sierpnia - 9 września intelekt, błyskotliwość w działaniu, spryt i zdolność do przetrwania porażek. Osoby, które opieką otacza jadeit, są ludźmi zrównoważonymi w miłości - nie są ani przesadnie namiętni, ani porywczy i lubią skupiać się przede wszystkim na sobie. Szmaragdowy minerał to amulet przeciw złym duchom i czarom, usuwający toksyny z nerek i łagodzący schorzenia pęcherza. Jadeit poprawia pracę grasicy, serca i układu trawiennego, leczy z bólu nerek i wątroby, wzmacnia odporność i pracę śledziony, zwiększa płodność i… chroni przed uderzeniem pioruna! Kamień wpływa na poprawną pracę serca, pogłębiając przy okazji uczucia. Problem z wyrażaniem emocji? Pomoże właśnie jadeit. Noś go jak najbliżej ciała - zapewnisz sobie spokojny i mocny sen, pieniądze oraz długie i szczęśliwe życie.  Ten Święty Kamień Mistyków wiąże się bezpośrednio z 5 cnotami głównymi. Wśród nich wyróżnia się odwagę, sprawiedliwość, współczucie, skromność i mądrość. Dobrze umieścić go w domu, ponieważ jego obecność tworzy przyjazną atmosferę, która udziela się zarówno domownikom, jak i gościom.
 

Odmiany a oddziaływanie


Jadeit zielony? Dla handlowców! Już za dawnych lat kupcy trzymali go w ręce podczas negocjacji, współcześnie polecany jest natomiast biznesmenom. Dzięki niemu targowanie się będzie skuteczne, a każda decyzja zostanie podjęta w mgnieniu oka. Co więcej, zielony jadeit określany jest mianem kamienia śnienia - trzymany pod poduszką przynosi sny pełne odpowiedzi.

Żółty jadeit to symbol szczęścia i radości życia, dający energię i motywację do działania, przeznaczony głównie dla osób samotnych - dzięki magicznej mocy amuletu poczują większe połączenie ze światem i z ludźmi.

Jadeit oliwkowy to kombinacja jadeitu zielonego i jadeitu żółtego. Potrzebne głębsze zrozumienie, a może zmiana poglądów? Z pomocą przychodzi oliwkowy talizman!

Bogactwo przyciągniesz jadeitem afrykańskim, pamiętaj tylko, by trzymać go w dłoni zawsze w trakcie podejmowania ważnej decyzji, wyobrażając sobie kreatywne i konstruktywne wydawanie pieniędzy. Kamień podaruje ci jasność umysłu i bezbłędne rozumowanie.

Niebieski „kamień filozoficzny” pozwoli ci patrzeć na świat z wyższej perspektywy - to symbol duchowej wiedzy.

Czarny jadeit oczyści cię zarówno na poziomie duchowym, jak i fizycznym i ochroni cię w podróży. Dzięki czarnemu jadeitowi pozbędziesz się destrukcyjnych emocji, ciężkich wspomnień, wewnętrznego strachu i złych nawyków.

Błogosławieństwo od losu, fortuna, długowieczność i radość z życia to domena jadeitu brzoskwiniowego.


Jak się o niego troszczyć? 


Posiadając jadeit nie zapomnij o jego właściwej pielęgnacji. By nie stracił swej mocy, oczyszczaj go i ładuj jego energię, zakopując minerał w ziemi. Na ile go tam pozostawić? Zależy to od częstotliwości jego używania, sama czynność powinna trwać jednak przez minimum dobę. Po zakończonym procesie kamień można opłukać pod letnią, bieżącą wodą.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Fusion Marketing Sp. z o.o.

+48 794 502 662

zamowienia@fusionpress.eu